Północna część wyspy Teneryfe

Los Silos

Mniej więcej w połowie drogi z Garachico do Buenavista del Norte spośród plantacji bananów wygląda niewielka miejscowość Lós Silos. Leżące u stóp masywu Anaga miasteczko jest naprawdę urocze. Jego centralny punkt to Plaża de la Luz z muzyczną altanką pośrodku, wokół której koncentrują się najważniejsze zabytki: biały kościół Nuestra Seńora de la Luz z 1570 r. i XVII-wieczny budynek zakonu San Sebastian. Okoliczne uliczki zapełniają wybudowane w tradycyjnym stylu kolorowe kamienice. W Los Silos częściej niż turystów można spotkać wędrowców — w miasteczku zaczyna się kilka interesujących szlaków (np. do osad Erjos i Talavera w górach).

W miasteczku zatrzymują się autobusy linii #107 kursujące z Buenavista del Norte przez La Lagunę do Santa Cruz de Tenerife oraz #363 z Buenavista del Norte do Puert de la Cruz.

Buenawista del Norte

Niewielka wioska u podnóża masywu górskiego Teno to właściwie nic szczególnego – kilka przecznic, rynek z XVlI-wiecznym kościołem odbudowanym po pożarze w 1996 r. i altanką pośrodku, ruiny zakonu oraz mieszkańcy, którzy raczej nie spodziewają się zbyt wielu turystów. I właśnie dlatego warto tu przyjechać – autentycznej kanaryjskiej atmosfery jest tu naprawdę pod dostatkiem.

Do Buenavista dcl Norte kilka razy dziennie dojeżdża autobus z Santa Cruz de Tenerife i Puerto de la Cruz. Można stąd również dojechać do wioski Masca w samym sercu Teno. Przy rynku działa niewielkie biuro informacji turystycznej oraz kilka knajpek, gdzie warto wstąpić na kawę. Za rynkiem zaprasza godna polecenia restauracja La Cabana, serwująca prawdziwie domowe posiłki. Koniecznie trzeba odwiedzić ponoć najlepszą na wyspie cukiernię, El Aderno.

Buenavista Golf W 2003 r. w pobliżu miasteczka otworzono pole golfowe Buenavista Golf.

Osiemnastodołkowe pole z widokiem na ocean i masyw Teno jest uważane zajedno z najpiękniejszych na wyspie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *