La Restinga – przewodnik

LA RESTIIUGA

Noclegi

W miasteczku nie brakuje miejsc noclegowych – większość z nich to wygodne i nowoczesne apartamenty, często z widokiem na port i morze. Apartamentos Bahia (Avda. Marftima 12; www.apartamentosbahia.info). Do dyspozycji gości są trzy apartamenty, mieszczące 1-4 osoby. Wyposażona kuchnia, łazienka i balkon z widokiem na morze.

Apartamentos La Marina (Avda. Marftima 10; 922559016, www.elhierro.tv/codipehi/apartamentos.html). Zadbane czyste i wygodne apartamenty dla 1-4 osób. Każdy ma balkon z widokiem na port i morze.

Pensión Kai Marino (c/Varadero 6; 922507034, www.7canarias.com/casakaimarino, casakaimarino@hotmail.com). To jeden z najstarszych pensjonatów na wyspie – w 1967 r. założyło go niemieckie małżeństwo – i jedyny pensjonat w miejscowości. Obecnie gospodarzem jest syn pierwszych właścicieli – Kai, który chętnie pokaże księgi z wpisami gości oraz podzieli się dostępem do Wi-Fi. Do dyspozycji gości jest kilkanaście pokoi z łazienkami.

Apartamentos Rocamar (Avda. Mantima 20; 922557083). Czyste i słoneczne apartamenty z widokiem na morze.

Gastronomia

W kurorcie można odnieść wrażenie, że zachował coś z dawnego charakteru rybackiej osady. To wrażenie jak najbardziej uzasadnione, ponieważ wielu mieszkańców po dziś dzień zajmuje się rybołówstwem, a widok wracających nad ranem kutrów rybackich nikogo nie dziwi. Okoliczne knajpki są idealnym miejscem na skosztowanie potraw przyrządzanych z naprawdę świeżo złowionych ryb.

El Refugio (c/La Lapa 3; 922557029; wt-nd. 13.00-16.30 i 18.30-22.30). Restauracja prowadzona przez czterech braci, z których jeden jest rybakiem. W tym miejscu nie wypada zamówić nic innego, jak świeżo złowioną rybę. Dodatkowo warto spróbować lapas a la plancha con mojo. Choć miejsce cieszy się renomą i często bywa tu tłoczno (warto wcześniej zarezerwować stolik), ceny nie są przystępne. Bardzo miła obsługa.

La Vieja Pandorga (c/El Rancho s/n; 922557144). Gwarna restauracja, w której na obiedzie czy kolacji można spotkać tak miejscowych, jak i turystów. Bardzo dobra domowa kuchnia.

Casa Juan (c/Juan Gutićrrez Monteverde 25; tel.922557102; czw.-wt.). Świeże ryby, zupy (szczególnie warto spróbować zupy z lapas), sałatki i grillowane mięso -wszystko w miłej atmosferze i za niewygórowaną cenę.

Disco Pub Canario (c/El Lajial 6). Miejsce, do którego nurkowie zaglądają na wieczorne piwo.