Północna część wyspy La Gomera

Agulo i okolice

Przycupnięte na niewielkim płaskowyżu, nad stromym klifem, Agulo to niewątpliwe jedno z najbardziej malowniczych miasteczek na wyspie. Warto tu przyjechać choćby na chwilę i wybrać się na spacer wąskimi uliczkami, zajrzeć do bogato ukwieconych ogrodów, a przede wszystkim zachwycić się piękną panoramą wybrzeża La Gomery oraz spektakularnym widokiem na Teide i Teneryfę. Spacerując uliczkami, warto zabłądzić w okolicę głównego placu miasta, przy którym stoi neogotycka Iglesia de San Marcos. Wiosną to urocze miejsce oferuje odwiedzającym dodatkową atrakcję – ze skały, w cieniu której leży Agulo, spływa wodospad. Osoby, które postanowią zostać w tym uroczym miejscu na dłużej, mogą się zatrzymać w apartamentach La Escuela. Smaczne posiłki oferuje Tasca La Vieja Escuela oraz La Żula i dysponująca tarasem widokowym La Molina przy głównej drodze do Yallehermoso. Na kawę można wstąpić do La Lila lub Los Chocos – obie zapraszają przy przystanku autobusowym. W miasteczku jest poczta, apteka oraz komisariat policji. Zatrzymuje się tutaj autobus jeżdżący na trasie San Sebastian-Vallehermoso.

Mirador Abrante

Miejsce, z którego najpiękniej widać Agulo, to Mirador Abrante na szczycie skały górującej nad miasteczkiem. Aby tam dojechać, należy udać się do Centro de Visitantes Juego de las Bolas, skąd do punktu widokowego prowadzi wąska asfaltowa droga.

Las Rosas

Las Rosas to właściwie dzielnica Agulo, działa tu jednak słynna restauracja Las Rosas, do której przyjeżdża bardzo wielu turystów. Lokal zdecydowanie nie serwuje najlepszego jedzenia na wyspie, jednak tłumy przyciągają kelnerzy, porozumiewający się między sobą za pomocą słynnego gomerskiego gwizdania. Smakosze powinni się udać do restauracji Roque Blanco. W Las Rosas zaczyna się droga, która prowadzi do biura informacji Parku Narodowego Garajonay.

Tamargada

W drodze z Agulo do Vallehermoso przejeżdża się przez niewielkie skupisko tradycyjnych kanaryjskich domów. To Tamargada – najprawdopodobniej najczęściej fotografowana wioska na La Gomerze. Białe domki, skalne tarasy na stromych wzgórzach oraz palmy tworzą naprawdę uroczy obrazek.