Północna część wyspy La Gomera

Los Organos

Zaledwie 4 km od Vallehermoso wyrastają wyczarowane silami natury bazaltowe „organy”, których nazwa nawiązuje do charakterystycznego kształtu formacji. Mierzące ok. 80 m wysokości Los Organos powstały w wyniku pękania bardzo powoli stygnącej lawy. Niestety, formacja jest widoczna tylko z morza, dlatego osoby, które chcą ją zobaczyć, musza udać się do Valle Gran Rey lub Playa Santiago, skąd odpływają statki wycieczkowe. Wycieczki z Valle Gran Rey oraz Playa Santiago, promami mieszcząćymi ok. 50 osób, organizuje Excursiones Tina. 10-osobowe motorówki Excursiones Chinea Morales wypływają wyłącznie z Playa Santiago. W czasie wycieczki można zobaczyć delfiny oraz wykąpać się w morzu podczas godzinnego postoju w spokojnej zatoczce.

Arguamul

Leżąca na dalekiej północy osada Arguamul to jedno z najpiękniejszych, najspokojniejszych i najrzadziej odwiedzanych przez turystów miejsc na wyspie. Prowadząca do niej kręta i wyboista droga może co prawda odstraszać, jednak nie należy się zniechęcać, tym bardziej, że po 3 km wybojów zamienia się w przyzwoitą szosę – ci, którzy zdecydują się ją pokonać, nie będą żałować, ponieważ położona niemal na końcu świata, na nadmorskim klifie wioska wynagrodzi wszelkie niewygody. W pobliżu są dwie praktycznie bezludne i kamieniste plaże: Playa de Arguamul oraz Playa del Remo, jednak kąpiele w tym miejscu nie należą do bezpiecznych. Jedyną opcją noclegową w tej osadzie na końcu świata jest trzyosobowa casa rural Mariano Arguamul.

Alojera i okolice

W zielonej dolinie ukrytej między czerwonymi wzgórzami, pośród palm ukrywa się senna Alojera. Miasteczko nie wyróżniałoby się niczym szczególnym, gdyby nie to, że na końcu długiej i krętej drogi prowadzącej w dół wybrzeża rozciąga się Playa de Alojera – najprawdopodobniej najpiękniejsza plaża na wyspie. Wciśnięta pomiędzy skaliste klify, doskonale się nadaje do pływania, nawet z dziećmi – morze jest zazwyczaj bardzo spokojne. Chociaż Alojera nie należy do najpopularniejszych miejscowości turystycznych, można tu znaleźć kilka przyzwoitych miejsc noclegowych, m.in. Apartamentos Azul, Apartamentos Mesa, Apartamentos Ossorio oraz Apartamentos Playa Alojera. Dobre tradycyjne posiłki podają w restauracji Brisas del Mar przy plaży oraz w barze Prisma.

Taguluche

Kręta i wąska droga prowadzi z Alojery do ukrytej w głębokiej zielonej dolinie wioski Taguluche, która słynie z palm. To miejsce, które trzeba zobaczyć, tym bardziej, że nie zagląda tu zbyt wiele osób. Z Taguluche pieszy szlak prowadzi do ukrytej między skałami małej Playa Guarien.