La Gomera -wycieczka z polskim przewodnikiem

La Gomera

w każdy poniedziałek
dorosły 65 euro
dziecko 32,50 euro

Dzieci w wieku od 0 do 2 lat – GRATIS!
Dzieci w wieku od 2 do 11 lat płacą 50% ceny imprezy turystycznej.

Cena wycieczki obejmuje:

Transport
Obsługę polskojęzycznego przewodnika lokalnego
Lunch
Podróż promem linii Fred Olsen Express
Pełny pakiet ubezpieczeniowy NNW i OC

Stolica wyspy to miejsce podróży Krzysztofa Kolumba, port przystankowy przed jego wielkimi wyprawami w nieznane. W San Sebastian znajduje się studnia z wodą, którą poświęcono Amerykę, stare domostwo w którym zatrzymywał się żeglarz i skromne muzeum ukazujące historię jego podróży.

W programie wycieczki wizyta w miasteczku San Sebastian de La Gomera, a następnie objazd wyspy z przystankami na punktach widokowych ukazujących niezwykłe uroki wyspy. Urwiste przełęcze nazywane popularnie „barrancos” usypane mnóstwem tarasowych poletek, maleńkie wioski usytuowane u podnóży gór i wzniesień to jedne z ciekawszych widoków i miejsc, w których żyją po dziś dzień mieszkańcy wyspy.

Odwiedzimy najstarszy na świecie las laurowo-wrzosowy na którego terenie znajduje się ponad 400 gatunków egzotycznych roślin i krzewów. Dziś stanowi on teren Parku Narodowego wpisanego na listę świadectwa kulturowego UNESCO. Stare drzewa laurowe i potężne wrzośce sięgające kilkunastu metrów, nadają specyficzny nastrój tego wiecznie zamglonego lasu.

W planach lunch w pięknie położonej restauracyjce “Las Rosas”, połączony z demonstracją języka gwizdanego, którym posługiwali się niegdyś “Guanches” – rdzenni mieszkańcy Wysp Kanaryjskich. Ta forma i umiejętność posługiwania się dźwiękiem przetrwała do dnia dzisiejszego jako jeden z elementów tradycji ich przodków.

Ogródek bananowy będzie kolejnym miejscem naszych odwiedzin, a w nim mango, papaje, avocado, oraz banany, miejsce w którym rosną te i inne owoce. Po wizycie w centrum wyspy udamy się w drogę powrotną do jej stolicy, gdzie uczestnicy naszej wyprawy będą mieli czas wolny, na spacer uliczkami San Sebastian.

Ostatnim punktem naszej wyprawy będzie powrotny rejs do portu w Los Cristianos na Teneryfę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *