WYCIECZKI ROWEROWE

Rowerem przez Teneryfę

Teneryfa ma mnóstwo do zaoferowania rowerzystom, zarówno tym, którzy chcą podziwiać piękno krajobrazu na spokojnie jak i tym, którzy szukają większych przygód. Można wybierać między stromymi wielokilometrowymi podjazdami i zjazdami w górach lub zdecydować się na łagodniejszą przybrzeżną trasę. Podczas zwiedzania Teneryfy rowerem masz możliwość odwiedzenia mniej znanych części wyspy a także podziwiania całego piękna naturalnego jakie wyspa ma do zaoferowania.

Najciekawsze trasy rowerowe na wyspie:

1. Masyw Teno znajdujący się w północno- zachodniej Teneryfie jest jednym z najpiękniejszych regionów wyspy gdzie znajdują się najbardziej niedostępne miejscowości. Jest tu mocno górzyście więc należy przygotować się na prawdziwe wyzwanie!  To okrężna trasa, która rozpoczyna i kończy się w Orotawie z przejazdem przez śliczną miejscowość Maska w połowie drogi. Pokonanie trasy zajmuje cały dzień i składa się ona z całego mnóstwa ostrych podjazdów oraz wymaga mocnego hamowania podczas zjazdów!

Długość: 112km

Poziom trudności: Trudna

Najciekawsze miejsca: Wioska Maska położona w górskiej dolinie, wspaniałe miejsce do zasłużonego odpoczynku i fotografii.

2. Najbardziej uczęszczane trasy przez wyspę prowadzą do Parku Narodowego El Teide. Ta trasa rozpoczyna się w La Orotawie i kończy w El Portillo. Należy wybrać główną drogę w kierunku masywu pokonując po drodze zielone doliny i lasy sosnowe. Droga doprowadzi nas następnie do księżycowego krajobrazu powstałego podczas erupcji wulkanu El Teide.

Długość: 75km

Stopień trudności: Trudna

Najciekawsze miejsca: Park Narodowy El Teide, urocza wioska Aguamansa idealnie nadająca się do odpoczynku czy posiłku.

3. Trasa ta rozpoczyna się w La Laguna i zabiera nas w podróż po północno- wschodniej Teneryfie. Wyruszamy w kierunku Las Batanes leśną drogą z piękną panoramą oceanu. Następnie kierujemy się na ścieżkę leśną w kierunku Las Carboneras aby później powrócić do drogi głównej i wrócić do La Laguna.

Długość: 80km

Stopień trudności: Umiarkowana

Ciekawe miejsca: Mały odosobniony bar w pobliżu końca ścieżki leśnej niedaleko Las Batanes gdzie wielu rowerzystów zatrzymuje się odpocząć.

Wszystkie opisane wyżej trasy wymagają dobrej kondycji fizycznej i nie są polecane dla osób, które nie jeżdżą rowerem regularnie. Dla wszystkich , którzy chcieliby podziwiać Teneryfę rowerem w sposób mniej forsujący polecamy wycieczki busem, którym zabieramy rowery do Parku El Teide i  stamtąd mamy możliwość wyboru czterech tras zjazdowych (La Orotava, Guimar, Arona, Los Gigantes). Wszystkie trasy są niezwykle ciekawe i będą niezapomnianą przygodą.

 

Cennik:

Jednodniowe wypożyczenie roweru: 12 Eur (możliwe zniżki przy kilku dniach wypożyczania).

Wycieczka busem do Parku El Teide + wypożyczenie roweru + odebranie Państwa z wybranego miejsca docelowego po zjeździe :

Dla dwóch osób: 40 Eur od osoby.

Dla trzech i więcej osób: 30 Eur od osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *