BUSEM PO WYSPIE

Organizujemy wcieczki po wyspie naszym dziewięcioosobowym busem Peugeot Boxer. Dopasujemy trasy wycieczek do Waszych potrzeb i sugestii. Z naszej strony mamy do polecenia kilka popularnych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć jak i takie, których nie znajdziecie w przewodnikach. Poniżej lista topowych miejsc do zobaczenia na Teneryfie.

PARK NARODOWY LAS CANADAS DEL TEIDE

Geologiczne miejsce narodzin wyspy, serce Teneryfy. Najwyższy szczyt Hiszpanii Pico del Teide 3718m npm. Różnorodność klimatu i roślinności kształtuje się wraz z wysokością. Fantastyczne tereny widokowe przez całą podróż na szczyt. Z wysokości 2350 mnpm kolejka linowa , która wjeżdza na wysokość 3350 mnpm, to najwyższy punkt widokowy. Do wejścia na wierzchołek wymagane jest zezwolenie. Można je uzyskać osobiście w biurze w Santa Cruz. Zezwolenie jest darmowe i wystawiane tylko na jeden dzień. Park Las Canadas Del Teide     od roku 2004 jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

KLIFY LOS GIGANTES

Znajdują się na południowo-zachodnim wybrzeżu Teneryfy i sięgają ponad 600 mnpm w najwyższych partiach. Miasteczko Los Gigantes położone nad oceanem to niewielki port, z którego wypływają łodzie turystyczne. Wzdłuż promenady liczne kawiarnie i restauracje. Nieopodal portu kameralna, nie zaludniona plaża z widokiem na spektakularne klify. Przejrzysta błękitna woda nadaje się znakomicie do snorkelingu.

MASCA

 

Położna na wysokości 600 mnpm w paśmie gór Teno, wioska pierwszych kanaryjskich piratów, żyjących na wyspie w okresie XVI -XVII w. Sam dojazd do wioski jest już niezwykłym przeżyciem ! Wąska kręta górska droga prowadzi wzdłuż stromych wąwozów, zalesionych cyprysami i drzewami palmowymi.

BUENA VISTA DEL NORTE

 

Tu nie dojeżdża żadna zorganizowana wycieczka ani autobus miejski. Przejazd przez skaliste tunele i najbardziej dziki zakątek wyspy . Na końcu drogi latarnia morska Punta De Teno. To trzeba zobaczyć!

GARACHICO

 

Port handlowy  w pięknej nadmorskiej miejscowości, zniszczony przez wybuch wulkanu w 1706 roku. Zachował się jedynie fort nazwany zamkiem Św. Michała i odbudowany kościół Św. Anny. Miasto zostało odbudowane na powulkanicznej platformie wzdłuż wybrzeża.

ICOD DE LOS VINOS

Miejsce związane od wieków z produkcją i handlem winem na wyspie. Na kameralnym rynku starego miasta degustacje miejscowych wyrobów: wina i likierów oraz historyczne smocze drzewo, którego wiek szacuje się na 1000 lat.

LA LAGUNA

 

Pierwsza stolica wyspy. W okresie swej największej świetności La Laguna była potężnie rozwijającym sie miastem kupców, żołnierzy, biurokratów i dewotów. W 1701 roku powstał tu nie istniejący dziś już uniwersytet. Ze wzglęu na dużą ilość zabytków w 1999 miasto wpisano na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Ceny wycieczek ustalane są indywidualnie w zależności od ilości uczestników i wybranej trasy. Jesteśmy konkurencyjni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *