PUERTO DE MOGAN – przewodnik

PUERTO DE MOGAN

Noclegi

Club de Mar (Puerto Deportivo s/n; 928565066, www.dubdemar.com). Apartamenty w stylizowanych na tradycyjne domkach przy samym porcie to zdecydowanie najlepsza opcja noclegowa w mieście -i wcale nie najdroższa. Do wyboru są mieszkania z własną kuchnią i dostępem do basenu oraz pokoje hotelowe.

Pensión Eva (c/Lomo Quiebre 35; 928565235). Niewielki pensjonat oddalony ok. 750 m od plaży. Jedynym minusem są pokoje bez łazienek. Do dyspozycji gości kuchnia.

Gastronomia

W Puerto de Mogan me brakuje lokali gastronomicznych. Najwięcej skupia się wokół portu i jest to najbardziej urokliwy zakątek na spokojną kolację. Można też się wybrać do któregoś z lokalików przy plaży lub przy calle Explanada el Castillete, gdzie zapraszają najstarsze i najbardziej tradycyjne restauracje w miasteczku.

Orillas del Mar (Expl. el Castillete 6; 928565316). Najstarsza restauracja w mieście, prowadzona przez niezwykle sympatycznego Antonia. Tradycyjny wystrój, bezpretensjonalne potrawy oraz muzyka na żywo gwarantowane.

Cofradia de Pescadores (Muelle s/n; 928565321). Restauracja w najdalszym zakątku portu rybackiego, prowadzona przez związek rybacki serwuje doskonałe świeże ryby. Ceny trochę wyższe niż przeciętnie.