PUERTO DE MOGAN – przewodnik

PUERTO DE MOGAN

Noclegi

Club de Mar (Puerto Deportivo s/n; 928565066, www.dubdemar.com). Apartamenty w stylizowanych na tradycyjne domkach przy samym porcie to zdecydowanie najlepsza opcja noclegowa w mieście -i wcale nie najdroższa. Do wyboru są mieszkania z własną kuchnią i dostępem do basenu oraz pokoje hotelowe.

Pensión Eva (c/Lomo Quiebre 35; 928565235). Niewielki pensjonat oddalony ok. 750 m od plaży. Jedynym minusem są pokoje bez łazienek. Do dyspozycji gości kuchnia.

Gastronomia

W Puerto de Mogan me brakuje lokali gastronomicznych. Najwięcej skupia się wokół portu i jest to najbardziej urokliwy zakątek na spokojną kolację. Można też się wybrać do któregoś z lokalików przy plaży lub przy calle Explanada el Castillete, gdzie zapraszają najstarsze i najbardziej tradycyjne restauracje w miasteczku.

Orillas del Mar (Expl. el Castillete 6; 928565316). Najstarsza restauracja w mieście, prowadzona przez niezwykle sympatycznego Antonia. Tradycyjny wystrój, bezpretensjonalne potrawy oraz muzyka na żywo gwarantowane.

Cofradia de Pescadores (Muelle s/n; 928565321). Restauracja w najdalszym zakątku portu rybackiego, prowadzona przez związek rybacki serwuje doskonałe świeże ryby. Ceny trochę wyższe niż przeciętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *