Południowa część wyspy Teneryfe

Aktywny wypoczynek

Główną aktywnością wielu, jeżeli nie większości wypoczywających na południu Teneryfy jest przewracanie się z boku na bok na plaży, jednak jeżeli
ktoś ma ochotę na coś więcej, nie będzie zawiedziony, ponieważ oferta kurortów nie ogranicza się wyłącznie do plażowania. W poszukiwaniu inspiracji można się udać do któregoś z biur informacji turystycznej, gdzie czeka mnóstwo ulotek z ofertami spędzenia wolnego czasu, oraz do portu w Los Cristianos, gdzie swoje stoiska ma firma pośrednicząca w rezerwacji różnych atrakcji.

Golf

Południe Teneryfy to prawdziwe golfowe zagłębie – do dyspozycji miłośników tego sportu oddano kilka doskonale przygotowanych pól: Golf Costa Adeje, Golf del Sur, oraz Golf Las Americas w samym centrum Playa Americas.

Nurkowanie

Okolice południowego wybrzeża charakteryzują spokojne wody, dlatego nurkowanie jest tu bardzo popularne. Ceny pojedynczego zejścia pod wodę zaczynają się od ok. 35 €, ale spadają przy wykupieniu kilku zejść. Swoich sił w nurkowaniu mogą spróbować nawet osoby, które nigdy wcześniej pod wodę nie schodziły. Specjalnie dla nich przewidziano kilkudniowe kursy (ok. 200 €) lub jedno próbne zejście dla początkujących (ok. 50 €).

Przed wyjazdem można się zapoznać z ofertą firm Ocean Trek i Fun Dive Tenerife. Ciekawą propozycję ma firma Bob Diving – pod wodę schodzi się w specjalnie przygotowanym jednoosobowym skuterze, który jest wyposażony w rodzaj kasku czy raczej przeszklonej kapsuły, do której jest wpompowywany tlen.

Rejsy statkiem

Bardzo popularną rozrywką są kilkugodzinne rejsy statkiem w poszukiwaniu delfinów i wielorybów. Zazwyczaj w cenę rejsu jest także wliczony obiad, napoje oraz krótki postój na kąpiel w jakiejś zatoczce. Statki odpływają z portu w Playa de los Cristianos lub z Puerto Colón. Cena to zazwyczaj ok. 40-50 € dla dorosłych oraz 25 € w przypadku dzieci. Statki „Royal Delfin” i „Tropical Delfin” mają przeszklone dno, przez które można podziwiać podwodny świat. Bardziej kameralnie i taniej jest na mniejszych statkach: „Neptuno” i „Travelin Lady”, które wypływają z portu w Los Cristianos. Stamtąd odpływa także „Shogun”, „piracki” galeon. Większym żeglarskim doświadczeniem będzie rejs prawdziwym katamaranem z firmą Free Bird Sailing; w ofercie są rejsy rodzinne, ale także rejsy VIP oraz rejsy o zachodzie słońca, połączone z imprezą w porcie.

Parki tematyczne i przyrodnicze

Wokół kurortów stworzono kilka parków tematycznych, w których można się pobawić i odpocząć, co szczególnie ucieszy rodziny z dziećmi. Popularnym miejscem jest Siam Park, gdzie zjeżdżalnie i inne wodne atrakcje są utrzymane w orientalnej stylizacji. Inna opcja to niewielki Aqua Park.

Z kolei w Las Aguilas Jungle Park można zobaczyć dzikie zwierzęta oraz pokazy drapieżnych ptaków. W Camel Park żyją zwierzęta domowe; jego największa atrakcja to przejażdżka na wielbłądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *