Plaże

Linia brzegowa wyspy jest bardzo urozmaicona i wynosi prawie 240 km.

Obrzeża wyspy obfitują zatem w wiele urokliwych zatoczek oraz liczne plaże, z jasnym (na południu) oraz czarnym, wulkanicznych (na północy) piaskiem.

Wyspy Kanaryjskie szczycą się plażami uważanymi za jedne z najczystszych plaż w Europie. Teneryfa w rzeczywistości ma sporo niewielkich, ale przepięknych plaż.

Teneryfa posiada około 358 kilometrów linii brzegowej, dużo plaż naturalnych i kilka stworzonych przez człowieka.

Na południu Teneryfy jest trochę więcej plaż niż na północy. Północ wyspy ma bardziej strome wybrzerze i w wielu miejscach kończy się nagłymi urwiskami.

Południe ma łagodniejsze i łatwiejsze zejście do wody. Nowością dla turystów po raz pierwszy goszczących na Teneryfie jest widok czarnego wulkanicznego piasku. To są właśnie plaże, które zostały ukształtowanie siłami natury.

Playa de Las Teresitas
Znajduje się kilka kilometrów za stolicą Santa Cruz de Tenerife. Jest to plaża bardzo popularna wśród miejscowej ludności. W przybliżeniu ma długość około jednego kilometra.

Playa del Duque
Pomiędzy dwoma niewielkimi klifami położona jest przeurocza Playa del Duque. Niezwykle malownicza, romantyczna o zachodzie słońca, otoczona przytulnymi kawiarenkami i majaczącymi w oddali szczytami gór. Mimo tak nieznacznej .

Playa de La Arena
Malownicza miejscowość wypoczynkowa Los Gigantes na zachodzie wyspy, posiada niewielką plażę z egzotycznym czarnym piaskiem i jest jedną z najczystszych plaż na wyspie. Ta część wyspy szczyci też najlepszym klimatem.

Playa de La Americas
Jest to miejsce do którego przyjeżdża większość turystów. Wzdłuż plaż w Las Americas prowadzi rozległa promenada przypominająca promenadę w Miami na Florydzie. Plaże w większości są dobrze utrzymane. Dokładnie mówiąc jest tam seria kilku oddzielnych plaż, Playa del Bobo, Playa de Torviscas, Playa de Troya itd, ale w rzeczywistości jest to jedna, bardzo długa plaża ciągnąca się wzdłuż wybrzeża, tak że tylko kilkuminutowy spacer dzieli jedną plażę od drugiej.

Los Cristianos
Miasto w pobliżu Las Americas, drugie z najczęściej odwiedzanych miejsc na Teneryfie szczycące się plażami równie pięknymi, ale większymi niż w Las Americas włączając największą plażę – Playa de Las Vistas.

Playa San Marcos

Miasto na Północnym wybrzeżu wyspy słynące z produkcji dobrej jakości win. Miejsce gdzie znajduje się jedna z najbardziej malowniczych plaż na wyspie posiadająca czarnopiaszczystą plażę.

El Médano
Małe miasto w pobliżu południowego lotniska posiadające rozległą, ale wystawioną na silny wiatr plażę. Jest to ulubione miejsce dla „windsurfers” – warunki są na tyle dobre że odbywają się tam również zawody międzynarodowe.

Lago Martianez

Co prawda basen to nie plaża, ale według nas jest to miejsce, o którym warto wspomnieć, gdyż można tam spędzić rzeczywiście niezapomniane chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *