CZARTERY JACHTÓW

Czartery jachtów na Wyspach Kanaryjskich.

Wyspy Kanaryjskie idealnie nadają się na wakacje nurkowo – żeglarskie przez cały rok. Znajdują się blisko północno – zachodniego wybrzeża Afryki obok Sahary Zachodniej. Dominuje tu przez prawie cały rok stały północno – zachodni wiatr czyniąc żeglowanie naprawdę emocjonującym przeżyciem ale jednocześnie charterowanie jachtu tutaj wymaga większego doświadczenia niż np. na Morzu Śródziemnym.

Czarterowanie jachtu na Teneryfie daje możliwość odwiedzenia trzech najmniej zmienionych i zurbanizowanych wysp archipelagu – La Palmy, La Gomery i El Hierro, które przez bardzo długi okres przed odkryciem Ameryki, były uważane za koniec świata.

Wyspy Kanaryjskie posiadają bardzo dobrą infrastrukturę w postaci licznych portów i marin.

Żeglowanie na Teneryfie

Jachty znajdują się w stolicy Teneryfy Santa Cruz oraz w marinie San Miguel na południu wyspy niedaleko lotniska. Na wyspie znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii, śliczne plaże i restauracje nadmorskie. Santa Cruz jest przyjemnym miastem z mnóstwem zacienionych placów i znakomitymi sklepami.

La Gomera pozostaje oazą nietkniętą przez zorganizowaną turystykę i na tym polega jej największy czar. Dzikie, odludne zatoczki, starożytny las laurowy i historyczny port San Sebastian, z którego wyruszył Kolumb w swą pierwszą historyczną podróż to jej największe atrakcje.

La Palma jest najbardziej egzotyczną wyspą całego archipelagu utworzoną z wulkanicznego krateru. Linie brzegową tworzą majestatyczne strome klify i czarne plaże wulkaniczne.

El Hierro jest najmniejszą wyspą o pięknym, surowym wyglądzie, krystalicznie czystej wodzie i niesamowitych formach skalnych. Idealnie nadaje się do nurkowania czy pływania z rurką.

 Cennik

jachty cennik

Link do interaktywnego cennika ze zdjęciami i opisem jachtów:

http://www.eccyacht.com/en/alqcanarias.asp

 

Warunki płatności
50% przy rezerwacji i kolejne 50% miesiąc przed charterem
Na miejscu wymagany jest depozyt (Visa lub MasterCard) w wysokości 2500Eur
Zniżki:
10% za charter dwutygodniowy
15% za charter trzytygodniowy
5% za rezerwację sześć miesięcy przed charterem
5% dla stałych klientów
5% dla klientów z targów i wystaw
15% to maksymalny upust całkowity

REZERWUJĄC JACHT PRZEZ NASZĄ STRONĘ OTRZYMACIE PAŃSTWO DODATKOWO  5%  ZNIŻKI !

Dodatkowe płatności (płatne gotówką na miejscu)
Obowiązkowe:
Końcowe sprzątanie
2 kabiny – 80Eur
3 kabiny – 100Eur
4 kabiny – 130 Eur
5 kabin – 150 Eur
Butla z gazem – 10 Eur
Sternik – 150Eur dziennie, 1050Eur tygodniowo + wyżywienie
Hostessa – 130Eur dziennie, 910Eur tygodniowo + wyżywienie
Pościel – 15Eur komplet
Ręcznik kompielowy – 3 Eur
Silnik zaburtowy – 60Eur tydzień
Kajak – 75Eur tydzień
Genaker – 300Eur tydzień (600Eur zwrotnego depozytu)
Depozyt zwrotny do zapłaty kartami Visa lub Master Card – 2500Eur

Sugerowany rejs tygodniowy.

Dzień 1 :

Zaokrętowanie w Santa Cruz, stolicy Teneryfy, około 30min jazdy z lotniska.

Dzień 2 :

San Sebastian (28nm) był portem, z którego Krzysztof Kolumb wyruszył w swój słynny rejs. Noc w Puerto de Playa Santiago połączona z próbowaniem lokalnej kuchni. Cała wyspa jest cudownym sanktuarium naturalnego piękna nie zniszczonego przez człowieka. Polecamy wycieczkę na ląd i podziwianie stromych klifów, plaż, gajów palmowych i Parku Narodowego Garajonay, unikalnego ekologicznego skarbu z zielonymi lasami laurowymi.

Dzień 3 :

Rejs do Puerto de Tazacorte (60nm)na La Palmie, najbardziej egzotycznej ze wszystkich wysp, uformowanej z krateru wulkanu. La Palma nazywana jest przez Kanaryjczyków “Śliczną Wyspą” z powodu niezwykle bujnej wegetacji, obfitości świeżej czystej wody i dużej ilości kwiatów kontrastujących z formami wulkanicznymi świadczącymi o pochodzeniu wyspy.

Dzień 4 :

La Restinga (65nm) na El Hierro. Spektakularna sceneria nad i pod powierzchnią wody. Ocean jest tutaj wyjątkowo przejrzysty a pod wodą spotykamy niesamowite formy skalne i piękne okazy ryb. Wszystko to oraz bardzo przyjazne usposobienie mieszkańców czynią odwiedzenie najmniejszej wyspy niezapomnianym przeżyciem.

Dzień 5:

Puerto de Valle Gran Reyiseros (45nm) na La Gomerze to kolejny uroczy port na tej wyspie.

Dzień 6 :

Powrót na Teneryfę. Marina w Los Gigantes (25nm) to ciekawa przystań gdzie dużo się dzieje. Położona jest obok piaszczystej plaży i pięknych klifów.

Dzień 7 :

Powrót do portu w Santa Cruz.

Wakacje na żaglach na Wyspach Kanaryjskich wymagają odpowiedniego wcześniejszego doświadczenia do poziomu RYA Sternika Przybrzeżnego.

Jest to otwarty Atlantyk a nie częściowo zamknięte Morze Śródziemne czy przewidywalne Karaiby. Odległości między wyspami są znaczne, wiatr może być silny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *