Zachodnia część wyspy Teneryfe

Masca

Niewielka osada leżąca na wysokości 600 m n.p.m. to nie żaden sekret: przyjeżdża tu naprawdę wielu turystów. Jednak przed 10.00 wydaje się, że w tej fantazyjnie położonej miejscowości nie ma żywego ducha (może poza duchami piratów, którzy 100 lat temu tu zamieszkiwali…). Już sam 6-kilometrowy dojazd od strony południowej do malutkiej wioski na wysokości 600 m n.p.m. jest bardzo atrakcyjny. Na trasie jest kilka wspaniałych punktów widokowych, z których pięknie widać rozlegle widoki na Barranco de Masca. Aby w pełni docenić uroki krajobrazu, najlepiej się tu wybrać przy dobrej pogodzie, chociaż trzeba przyznać, że miasteczko bardzo ciekawie wygląda, kiedy z otaczających je stoków spływają gęste chmury. Sześć razy razy dziennie dojeżdża tu autobus #355 z Buenavista del Norte i cztery razy dziennie z Santiago del Teide, jednak to, co najpiękniejsze, czeka po drodze – ze względu na możliwość zatrzymywania się w punktach widokowych warto zdecydować się na wycieczkę własnym środkiem transportu.

Tamaimo 12 km na południe od Maski leży niewielka miejscowość Tamaimo. Z perspektywy biegnącej przez nią drogi wydaje się mało atrakcyjna, warto jednak na chwilę zaparkować samochód i wejść w labirynt małych tradycyjnych domków, gdzie chowa się urokliwy biały plac z kościółkiem Santa Ana.

Los Gigantes i Playa Santiago

U podnóży klifów wyrósł, na razie stosunkowo niewielki i spokojny kurort Los Gigantes, który praktycznie zrósł się z pobliskim ośrodkiem Playa Santiago do tego stopnia, że trudno rozpoznać, gdzie kończy się jedna miejscowość, a zaczyna druga. Hotele, restauracje, bary i sklepy z pamiątkami -jednym słowem typowe letnisko, chociaż, przynajmniej na razie, w mniejszej skali niż bardziej znane południowe miejscowości wypoczynkowe.

Klify Gigantów

W zachodniej części masywu Teno zastygła lawa utworzyła potężne, wznoszące się na ponad 600 m Los Gigantes – Klify Gigantów. Najpiękniej wyglądają z Playa de los Gigantes oraz z punktu widokowego na samym początku Puerto de Santiago (na skrzyżowaniu drogi TF-454 oraz Avda. Jose Gonzalez Fortes). Skały warto zobaczyć od strony morza – wycieczki w okolice Los Gigantes, połączone z oglądaniem delfinów i wielorybów, są organizowane z Puerto de Santiago oraz z Los Cristianos.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *