Loro Park na Teneryfie

Loro Park to nowoczesny i imponujący ogród zoologiczny, który znajduje się na północy Teneryfy w Puerto de la Cruz. Loro Park jest członkiem fundacji IUCN (International Union for Conservation of Nature) zajmującej się ochroną silnie zagrożonych gatunków zwierząt. Fundacja Loro Park w szczególności zajmuje się ochroną papug oraz ich naturalnego środowiska. W Parku mieszka ponad trzysta pięćdziesiąt gatunków tych ptaków.
Znany ze swych pokazów orek, delfinów, fok i papug, park ma powierzchnię 13 hektarów. W oceanarium z osiemnastometrowym, przeszklonym tunelem pod wodą możemy oglądać kilka gatunków rekinów i egzotycznych ryb. Warte uwagi jest również miejsce, w którym mieszkają cztery gatunki pingwinów. Lodowy tunel jest wierną repliką natutalnego środowiska tych ptaków gdzie temperatura wewnątrz wynosi minus piętnaście stopni (odwiedzający podziwiają ten arktyczny świat z za szyby).
Katandra Treetops to miejsce gdzie spacerując po zawieszonych między drzewami kładkach, spotykamy różne gatunki papug i innych egzotycznych ptaków, oswojonych z towrzystwem odwiedzających.
W Loro Park są też pokaźnych rozmiarów goryle, tygrys bengalski, jaguar, krokodyle, jeżozwierz oraz inne rzadkie zwierząta.
Park jest czynny codziennie od godz.8.30 do 18.45.
Bilety kosztują 33Euro dla osoby dorosłej i 22Euro dla dzieci od lat sześciu do jedenastu(poniżej sześciu lat wejście jest bezpłatne). Bilet jest bezterminowy, to znaczy, że jeśli nie udało się odwiedzić Parku, można go wykorzystac nawet rok pózniej. Na lotniskach Teneryfy można otrzymać darmowy kupon ze zniżką na zakup biletów dla dzieci. Z centrum Puerto De La Cruz za darmo do Loro Park dojedziemy charakterystyczną żółtą kolejką (odjeżdża co 20 minut).
Na zwiedzanie parku i zobaczenie wszystkich pokazów i atrakcji trzeba przeznaczyć dobre kilka godzin. Na terenie Loro jest wiele kawiarni i restauracji , niestety ceny za posiłki są dość wygórowane.