KURSY NURKOWE

Program PADI Discover Scuba Diving jest przeznaczony dla osób, które chcą doswiadczyć nurkowania pod bezpośrednim nadzorem instruktora w sprzyjajacych warunkach, co pozwala rozwiać ewentualne wątpliwosci związane z uprawianiem nurkowania oraz doświadczyć go “na własnej skórze”. Pod nadzorem instruktora PADI, nowi nurkowie uczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa, ubierania sprzetu i pływania pod wodą w pełnym sprzęcie nurkowym. Program PADI Discover Scuba Diving może być prowadzony na basenie lub wodach basenopodobnych i nawet na wodzie otwartej – gdziekolwiek, gdzie można w bezpieczny i komfortowy sposób uczyć nurkowania. Po tej próbie niektórzy nurkowie mogą zdecydować się na powtórzenie tego doświadczenia od razu, przy innej okazji czy w innym miejscu nurkowym. Inni mogą zapisać sie na kursy nurkowe PADI Scuba Diver czy Open Water Diver. Zostaje osiagnięty pożądany cel – ludzie zachwycają się nurkowaniem, co prowadzi do zwiekszenia uczestnictwa        w tej aktywności. Dla chętnych decydujacych sie po DSD na kurs Scuba Diver lub Open Water Diver cena tego kursu bedzie pomniejszona o cenę kursu DSD.

Cena: 60Eur

SCUBA DIVER / OPEN WATER DIVER

Scuba Diver/Open Water Diver – Nurek Wód Otwartych to pierwszy pełny kurs nurkowania dla każdego. Złożony jest z trzech cześci obejmujących teorię, ćwiczenia na basenie lub wodach o warunkach zbliżonych do basenowych oraz nurkowania na wodach otwartych. Zajecia teoretyczne pozwolą Ci zapoznac się z podstawami wiedzy niezbędnej do bezpiecznego przebywania pod wodą. Ćwiczenia praktyczne składają się z pięciu części i odbywaja się zazwyczaj w basenie lub od razu w oceanie jeśli warunki pogodowe na to pozwalają. Nurkowania na wodach otwartych są ostatnim sprawdzianem przed wystawieniem międzynarodowego certyfikatu PADI. Podczas kursu Scuba Diver (2 dni) zdobedziecie Państwo umiejętności pozwalajace na nurkowanie na całym świecie do 12m glebokosci pod opieką profesjonalisty. Kurs Open Water (3dni) to dodatkowe dwie sesje basenowe oraz dwa wejscia do oceanu. Jest to pierwszy kurs upoważniający do nurkowania z partnerem nurkowym do 18m. Daje też możliwość wypożyczania sprzętu nurkowego na całym świecie. Struktura kursu umożliwia dopasowanie go do indywidualnych możliwosci uczestnika i wyjście naprzeciw jego oczekiwaniom. Możliwe jest także ukończenie części teoretycznej w innym centrum PADI (np. w Polsce) i wykonania nurkowań w oceanie, które są ostatnim etapem  kursu  na Teneryfie na podstawie tkzw. przekazówki. Istnieje również możliwosc nauki oraz zdawania egzaminów teoretycznych “on line” korzystajac ze strony PADI.

Wymagania wstepne:

Certyfikat: brak

Wypelnienie formularza medycznego

Minimalny wiek kursanta: ukonczone 10 lat.

Cena kursu łącznie z materiałami i certyfikatem:

Scuba Diver  250EUR

OWD Opcja STANDARD (2-4 osoby) 350 EUR

Opcja VIP (kurs indywidualny) 400 EUR

KURSY SPECJALIZACYJNE

Celem kursów specjalizacyjnych PADI jest zapoznanie nurków z umięjetnościami, procedurami, technikami i zagrożeniami płynącymi z nurkowania w określonych warunkach. Szkoląc się poprzez kursy specjalizacyjne PADI poszerzasz swoją wiedzę w interesujacych Cię najbardziej obszarach nurkowania oraz po uzyskaniu pięciu certyfikatów specjalizacyjnych i zaliczeniu kursu Rescue Diver możesz otrzymać najwyższy certyfikat nurka rekreacyjnego – Master Scuba Diver.

Wymagania wstepne:

Są różne w zależnosci od specjalizacji. Dla niektórych specjalizacji wymagane jest jedynie ukończenie kursu PADI OWD, inne wymagają większego doświadczenia i bardziej zaawansowanego treningu.

PADI ENRICHED AIR DIVER SPECIALTY

Kurs PADI Nurkowanie Nitroksowe (Enriched Air Diver) jest kursem specjalistycznym, którego celem jest zaznajomienie nurków z procedurami, zasadami bezpieczeństwa, korzysciami i teorią charakteryzujacą bezdekompresyjne nurkowanie na wzbogaconym powietrzu zawierajacym od 22% do 40% tlenu. Nacisk na kursie położono na nurkowanie na mieszankach EANx32 i EANx36. Szkolenie podkreśla rolę właściwych procedur zapewniąjacych bezpieczeństwo oraz realistycznie przedstawia jakie zalety      i wady ma nurkowanie na wzbogaconym powietrzu.

Wymagania wstępne: wiek- ukończone 15 lat, certyfikat PADI OWD lub równoważny.

Zajęcia praktyczne:

Poznanie metod wytwarzania mieszanki nitroksowej oraz zasad działania przyrządów do pomiaru zawartości tlenu w mieszance a także właściwego oznaczania butli do wzbogaconego powietrza. Zaplanowanie i wykonanie dwóch nurkowań z wykorzystaniem nitroxu (opcjonalnie) .

Uprawnienia: Pozwala na nurkowanie na wzbogaconym powietrzu o zawartosci tlenu od 22% do 40% , wypożyczania sprzętu do wzbogaconego powietrza o zawartosci do 40% tlenu. Jest niezbędne aby rozpocząć szkolenia DSAT Tec Deep Diver.

Opcja STANDARD 130 Eur

Opcja VIP 150 Eur

W cenę kursu wliczone są oryginalne materialy PADI w jezyku polskim, podręcznik do kursu specjalistycznego PADI – nurkowanie na wzbogaconym powietrzu (nitrox), dodatkowo film szkoleniowy PADI z trzema tabelami 32% , 36% , zajecia teoretyczne, rejestracja i certyfikat PADI.

NURKOWANIE GŁĘBOKIE

Specjalizacja nurkowanie głębokie uczy prawidło planować nurkowania rekreacyjne do głębokości 40m. Na tym kursie nauczysz się nurkowania tam gdzie narkoza azotowa, krótki czas bezdekompresyjny oraz szybkie zużycie powietrza zaczynają być problemem.

Przebieg szkolenia:

Kurs trwa 2 dni i obejmuje zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne – 4 nurkowania na wodach otwartych do głębokości 40m. W trakcie zajęć poszerzamy zagadnienia z zakresu dekompresji i narkozy azotowej  planując nurkowania w taki sposób by mimo znacznej głębokości nadal były wykonywane bezpiecznie.

Warunki uczestnictwa w kursie:

Ukończone 15 lat.

Należy posiadać stopień minimum PADI Adventure Diver lub równoważny w innej organizacji.

Zakres szkolenia:

Po kursie nurkowania głębokiego PADI Deep Diver będziesz mógł planować oraz nurkować do głębokości 40 m z partnerem, który również posiada taki stopień wyszkolenia.

Cena: 200 Eur

NAWIGACJA PODWODNA

Zadaniem kursu specjalistycznego PADI Nurkowanie Nawigacyjne jest zapoznanie kursantów z umiejetnosciami, wiedzą, planowaniem, procedurami oraz technikami  nurkowania nawigacyjnego. Celami kursu Nurkowanie Nawigacyjne są:

1. Rozwijanie teoretycznej wiedzy kursantów na temat nurkowania nawigacyjnego.

2. Umożliwienie kursantom zaplanowania, zorganizowania i bezpiecznego nurkowania nawigacyjnego z wykorzystaniem naturalnej nawigacji oraz nawigacji z kompasem.

Wymagania:

Minimalny wiek 12 lat.

Stopien podstawowy Open Water Diver lub równoważny.

Cena: 150 Eur

NURKOWANIE WRAKOWE

Zadaniem kursu specjalisycznego PADI Nurkowanie wrakowe jest zapoznanie nurków z umiejetnościami, wiedzą, planowaniem, organizowaniem, technikami, problemami, ryzykiem oraz przyjemnościa nurkowania na wrakach. Kurs specjalistyczny PADI Nurkowanie Wrakowe jest bezpiecznym, prowadzonym pod okiem instruktora wprowadzeniem w ten rodzaj nurkowania. Trwa on dwa dni i składa się z części teoretycznej oraz czterech nurkowań na wrakach. Celami treningu w ramach tego kursu są:

1. Po ukończeniu tego kursu student powinien być w stanie zademonstrować praktyczną wiedzę na temat nurkowania na wrakach, włączając w to rozpoznawanie oraz zapobieganie potencjalnym zagrożeniom oraz umiejetność takiego planowania nurkowania na wrakach, aby było one przyjemnoscią.

2. Student powinien być w stanie wyjaśnić historyczne znaczenie wraków oraz znać problemy społeczne i prawne zwiazane z wartoscią wraków.

3. Po zakończeniu tego kursu student powinien być w stanie planować oraz organizować bezpieczne nurkowania na wrakach na głębokosciach dozwolonych przez jego uprawnienia.

4. Po zakończeniu tego kursu student powinien być w stanie rozpoznać ryzyko zwiazane z nurkowaniem na wrakach oraz zademonstrować techniki i procedury, które zmniejszają możliwosc wystapienia takiego ryzyka.

Wymagania:

Minimalny wiek 15 lat,

Stopień Advanced Open Water Diver lub równoważny.

Cena: 180Eur

NURKOWANIE NOCNE

Nurkowanie nocą, kiedy panują zupełnie odmienne warunki niż w dzień, stawia przed nurkiem dużo większe wymagania względem jego umiejętności i wiedzy. Kurs ten ma na celu przygotować nurka do bezpiecznego nurkowania w warunkach nocnych, rozwinąć jego umiejętności i poszerzyć wiedzę.
Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne, które zapoznają kursanta z:
– technikami nurkowania w nocy
– sprzętem wykorzystywanym w nurkowaniu nocnym
– przedstawicielami nocnych form życia podwodnego
– zasadami planowania nurkowania nocnego
– prawidłowymi zachowaniami podczas nurkowania w nocy

Zajęcia praktyczne polegają na wykonaniu trzech nurkowań szkoleniowych na wodach otwartych, w czasie których są ćwiczone i utrwalane procedury związane z nurkowaniem nocnym.

Uprawnienia: po uzyskaniu certyfikatu Nurek Nocny (Night Diver) PADI możesz planować, organizować, przeprowadzać i logować nurkowania nocne.

Wymagania:

 

  • ukończone 12 lat (od osób poniżej 18-tego roku życia wymagana jest pisemna zgoda rodziców na nurkowanie)
  • posiadanie certyfikatu PADI OWD lub stopnia równoważnego
 Cena: 200Eur

SPECJALISTA SPRZĘTOWY

Nie przegap nurkowania ze wzgledu na problem ze sprzętem nurkowym. Czy to zgubienie O-ringu, problem z automatem oddechowym, podarty skafander bądź zerwanie paska przy płetwie, to warto nauczyć się jak szybko i sprawnie naprawić sprzęt.

Podczas kursu PADI Specjalista Sprzetowy nauczysz radzić sobie z tego typu problemami oraz w jaki sposób dbać o swój sprzęt aby nie dopuścić do takich zniszczeń. Dodatkowo dowiesz się jak twój sprzęt działa oraz poznasz inne ciekawostki, które pozwolą na dobrą inwestycję w sprzęt nurkowy.

Część zabawy:

Im więcej wiesz o tym, jak działa sprzęt nurkowy tym:

• Czujesz sie bardziej komfortowo przy jego użyciu.

• Uzyskasz wiekszą wydajność sprzętu.

• Możesz lepiej o niego dbać.

Czego się nauczysz?

• Przeglad teorii, zasad i sposobu działania sprzętu do nurkowania.

• Dowiesz się wiecej o zalecanych środkach ostrożności, procedurach konserwacji, przechowywania i obsługi sprzętu nurkowego.

• Jak radzić sobie z podstawowymi problemami sprzetu i jak zastosować profesjonalne procedury naprawy tego sprzetu.

• Zalety stosowania prawidłowo skonfigurowanego sprzetu i używania odpowiednich narzędzi.

Użycie sprzetu nurkowego.

Bedziesz miał okazję zapoznac sie z wieloma różnymi sprzetami nurkowymi tj.: skafandry, automaty oddechowe, sprzet ABC, oświetlenie nurkowe itp.

Wymagania:

Minimalny wiek 12lat.

Stopień podstawowy Open Water Diver lub równoważny.

Cena: 100 Eur

NURKOWANIE Z ŁODZI

 

Nurkowanie z łodzi jest jedną z najciekawszych form nurkowania. Nawet w miejscach, gdzie można zanurkować z brzegu wielu nurków wybiera opcję “nurkowanie z łodzi”, gdyż ma ono wiele praktycznych zalet oraz jest po prostu bardziej atrakcyjne. Łatwo jest też dotrzeć do takich miejsc nurkowych, które są niedostępne z brzegu. Nurkowanie z łodzi, gdy warunki nie są zbyt ciekawe, zawsze umożliwia przepłyniecie w inne miejsce, jest też często łatwiejsze niż wchodzenie z brzegu, gdyż można uniknąć przepływania przez fale przyboju.

Ponadto nurkowanie z łodzi pozwoli Ci na spotkanie się z ludźmi dzielącymi z Tobą fascynację nurkowaniem. Bedziesz miał okazję porozmawiać z nimi, ponurkować razem oraz nauczyć się czegś nowego. No i oczywiscie najlepszym powodem, jaki daje nurkowanie z łodzi jest sama atrakcyjnosc pływania łodzią, jako formy spędzania wolnego czasu.

Wymagania:

Minimalny wiek 12lat.

Stopien podstawowy Open Water Diver lub równoważny.

NURKOWANIE Z PRZYGODĄ / ADVANCED OPEN WATER DIVER

Advanced Open Water Diver – AOWD to naturalny, logiczny sposób na solidne wkroczenie w podwodny świat. Mniej tu teorii, więcej nurkowania. W czasie kursu odbędziesz nurkowanie głębokie na 30 metrów, nauczysz się podstaw nawigacji podwodnej oraz wykonasz trzy dowolnie wybrane nurkowania, poznając podstawy interesujacych Cię specjalizacji nurkowych.

Ponieważ wiesz już jak nurkować, kurs ten przyniesie Ci wiele satysfakcji, gdyż bedziesz mógl się skupić na samym nurkowaniu i na poszerzaniu swojej wiedzy. Zobaczysz, jak wszystkie kwestie związane z przebywaniem pod wodą, którymi tak przejmowałeś się jeszcze niedawno, stają się naturalnymi odruchami i przychodzą same z siebie.

Teraz swobodnie bedziesz mógł się skupić na podziwianiu podwodnego świata.

Spytasz po co mi ten stopień? Po pierwsze formalnie poszerza Twoje uprawnienia do nurkowań na głębokość 30m. Po drugie wykonujesz kolejne 5 nurkowań pod okiem instruktora w realnych warunkach, masz możliwosc poznać nowe techniki i umiejetności, zapytać o rzeczy, których nie rozumiesz lub nie ma ich w podręczniku. Unikasz dzieki temu błędów jakie mogą pojawic sie przy samodzielnym nurkowaniu.

Kurs PADI AOWD formalnie można odbyć bezpośrednio po kursie OWD i jest to najlepszy sposób aby dalej doskonalić swoje umiejętności i poznawać podwodny świat będąc pod opieką instruktora.

Kurs PADI AOWD składa się z pięciu nurkowań i trwa od 2 do 3dni, można więc uzyskać certyfikat w jeden weekend.

Cena: 250Eur

RESCUE DIVER

Nadejdzie czas, gdy zyskasz juz duże doświadczenie jako nurek. Zaczynasz szukać nowych wyzwań, chciałbyś podnieść swój profesjonalizm, stać się zaufanym partnerem dla innych nurków. Nurkujesz już w trudniejszych warunkach i zdajesz sobie sprawę, że zapewnienie bezpieczenstwa Tobie i Twoim przyjaciołom jest jedną z podstawowych rzeczy warunkujacych udane nurkowanie.

Czas nauczyć się ratownictwa. Podczas pięciu wykładów i dwunastu ćwiczeń w wodzie nauczymy Cię jak zapobiegać, rozpoznawać i postepować w sytuacjach awaryjnych, które mogą wystapić podczas nurkowania. Posiadając certyfikat Rescue Diver staniesz sie pewnym i bezpiecznym partnerem w nurkowaniu.

Aby przystapić do tego kursu musisz mieć ukończone 12 lat.

Do ukończenia kursu wymagany jest również aktualny certyfikat z kursu pierwszej pomocy np. EFR

Cena: 400Eur

KURS PIERWSZEJ POMOCY EFR

 

To kurs pierwszej pomocy medycznej, który możesz odbyć jako część szkolenia na stopień Rescue Diver lub Divemaster, bądź niezależnie, jeśli chcesz po prostu rozszerzyć swoją wiedzę. To krótkie szkolenie nauczy Cię zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w codziennych sytuacjach, resuscytacji bezprzyrzadowej, opatrywania zranień, postępowania w nagłych stanach zagrożenia życia na skutek wypadku lub choroby. Pamiętaj, że do stanu zagrożenia życia może dojść każdego dnia i w każdej sytuacji, więc kurs ten przyda Ci się także w życiu codziennym.

Cena: 130Eur

DIVEMASTER

Warunki uczestnictwa w kursie:

– należy posiadać stopień minimum PADI AOWD lub równoważny w innej organizacji

– certyfikatu PADI Rescue Diver lub równoważny w innej organizacji

– dokumentu stwierdzającego ukończenie w ciągu dwóch ostatnich lat kursu pierwszej pomocy (EFR PADI lub PCK, inne)

– przedstawienie co najmniej 60 udokumentowanych nurkowań do końca kursu

– mieć ukończone 18 lat

– być w dobrej kondycji i fizycznej i przedstawić zaświadczenie lekarskie o zdolności do nurkowania

Zakres szkolenia:

Divemaster to pierwszy stopień profesjonalnego nurkowania. Jeśli chcesz zostać przewodnikiem nurkowym lub instruktorem a może po prostu chcesz nauczyć się więcej o nurkach     i nurkowaniu to kurs Divemastera jest na pewno dobrym wyborem. Program kursu obejmuje praktyczne umiejętności z prowadzenia grup nurkowych, asystowania instruktorowi podczas szkolenia, oraz organizowania programów prowadzonych przez Divemastera. Kurs obejmuje również serię wykładów specjalistycznych obejmujących teorię nurkowania, planowanie i organizowanie nurkowań oraz asystowanie przy kursach.

Przebieg szkolenia:

Kurs Divemastera trwa ok.10 dni i dzieli się na 3 moduły:

Rozwijanie wiedzy teoretycznej- obejmuje: 8 sesji teoretycznych + wykonanie awaryjnego planu w razie wypadku nurkowego i poszerzenia swojej wiedzy teoretycznej             z zakresu fizyki i fizjologii nurkowania, sprzętu i środowiska oraz teorii dekompresji.

Ocena umiejętności pływackich i nurkowych obejmuje: ocenę umiejętności pływackich i wytrzymałości, ocenę umiejętności ratowniczych oraz ocenę umiejętności nurkowych (18 podstawowych umiejętności wykonanych na poziomie demonstracyjnym)

Praktyczne zastosowanie obejmuje: mapowanie dna, rozwiązywanie problemów pod wodą oraz przeprowadzenie jednego z programów nurkowych, a następnie zależnie od opcji – ćwiczenia praktyczne z symulowanymi kursantami (1 x basen + 6 nurkowań) lub praktykę Divemasterowską podczas prawdziwych kursów (5 x basen + 11 nurkowań).

Jako przyszły Divemaster będziesz asystował podczas szkoleń prowadzonych przez instruktora. Takie asysty zarówno na basenie jak i na wodach otwartych mają Cię przygotować w przyszłości do pomocy przy kursach nurkowych.

Będziesz również brał udział w zajęciach z prowadzenia grup nurkowych pod wodą jako zawodowy przewodnik.

Divemaster jest uprawniony do:

Do ogólnego nadzorowania i pomocy instruktorowi zarówno podczas szkoleń jak i zajęć pozaszkoleniowych – poprzez planowanie, organizowanie i kierowanie nurkowaniami.

Do samodzielnego kierowania studentami kursu OWD w czasie wycieczki w ramach nurkowań szkoleniowych kursu OWD od nr 2 do 5.

Przeprowadzania wszelkich następnych nurkowań dla programu DSD, przy stosunku 2:1 (gdy pierwsze nurkowanie zostało zaliczone jako zadawalające przez Instruktora PADI).

Przeprowadzenia powtórki z nurkowania Scuba Review.

Przeprowadzania nurkowań typu Discover Local Diving.

Towarzyszy studentom podczas nurkowań AOWD oraz nurkowań specjalizacyjnych.

Może przeprowadzić samodzielnie kurs Skin Diver lub program Discover Snorkeling.

Cena: 600 Eur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *